Contabil (m/f/d)

Constructii cladiri si dezmembrari
ANGAJAȚII DE LA ANTAL

Fii unul dintre cei peste 250 de angajați
din grupul antal condus de familie!

Descarcă descrierea postului
Profilul dvs.
  • Formare profesională finalizată, cu formare suplimentară de contabil
  • Cunoștințe de MS-Office
  • În mod ideal, cunoștințe și experiență cu Diamant și DATEV Lodas
  • Grad ridicat de îngrijire și fiabilitate, precum și un mod de lucru independent și sistematic
  • Abilitatea de a pregăti și de a comunica informații complexe
Activitățile dvs.
  • Întocmirea situațiilor financiare lunare și anuale conform HGB cu reconcilierea cu bilanțurile conform legislației fiscale
  • Declarații fiscale pentru impozitul pe cifra de afaceri, impozitul pe salarii, impozitul pe venit și impozitul pe profit
  • Cooperarea cu auditorii și consultanții fiscali
  • Elaborarea ghidurilor de rezervare în cadrul companiei, instruirea angajaților din alte departamente
  • Asistență în cadrul controalelor fiscale efectuate de autoritățile fiscale și de organizațiile de asigurări sociale
  • Raportarea cifrelor societății către conducere, finanțatori și investitori
Ce vă oferim
  • Dezvoltare personala si profesionala
  • Băuturi gratuite și evenimente de echipă
  • Sistemul de pensii al întreprinderilor

Aplicație
Vă rugăm să încărcați documentele complete ale cererii, inclusiv CV-ul și scrisoarea de intenție.
Încărcarea...
fileuploaded.jpg
Încărcarea nu a reușit. Dimensiunea maximă pentru fișiere este de 10 MB.
*max. 10 MB.
Cum ai auzit despre noi?
Îţi mulţumesc foarte mult!
Am primit cererea dumneavoastră și vă vom contacta în scurt timp! ✅
Mă scuzați. Ceva nu a mers bine. Vă rugăm să încercați din nou.
ÎNTREBĂRILE AU RĂMAS FĂRĂ RĂSPUNS?

Contactați-ne

AȘTEPTĂM CU NERĂBDARE SĂ PRIMIM CEREREA DVS.!

Noul tău loc de muncă așteaptă!